Тернопіль - форум нашого міста

Приємного спілкування!

Наша реклама

Анекдоти з України

Друзі та статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Топ Україна, Рейтинг та каталог українських веб-сайтів каталог сайтів

  Тернопіль – на 4-му місці серед 45 найбільших міст України за рівнем розвитку

  Частка
  avatar
  premium
  Своя людина
  Своя людина

  К-ть повідомлень : 201
  Репутація : 29
  Реєстрація : 11.12.2011
  Звідки : Тернопіль

  Тернопіль – на 4-му місці серед 45 найбільших міст України за рівнем розвитку

  Створювати по premium на тему Вт Травень 08, 2012 1:12 am

  Тернопіль посів четверте місце у щорічному рейтингу розвитку найбільших міст України, який оприлюднив журнал "Коментарі". Видання порівняло 45 найбільших міст України за 25 критеріями, які характеризують демографічну ситуацію і безпеку життя, зайнятість, доходи і витрати населення, витрати міських бюджетів, розвиток міської інфраструктури протягом минулого року.

  Тернопіль увійшов у п'ятірку лідерів за сумою набраних балів, посівши четверте місце. Першість у рейтингу – у Києва. Далі йдуть Хмельницький і Севастополь. Сусідній Львів посів 17-те місце, Івано-Франківськ – 13-те, Чернівці – 6-те, Рівне – 8-ме, Луцьк – 11-те.

  Цікаво, що наше місто випереджає більшість міст України за цілою низкою показників. Найвищі бали Тернопіль отримав за значний природний приріст населення, низький рівень злочинности, високі темпи введення в експлуатацію навчальних та лікарняних закладів, житла за 2011 рік, розвиток фізкультури та спорту. Рейтинг демонструє проблемні сфери Тернополя, серед яких – показники міграції населення, рівень заробітних плат, видатки міського бюджету на ЖКГ. Якщо з міграцією важко боротись у короткостроковій перспективі, оскільки вона є наслідком комплексу факторів, що накопичувалися за два минулих десятиліття, то проблеми з рівнем зарплат та витрат на ЖКГ вже зараз перебувають у позитивній динаміці. Зокрема, за минулий рік завдяки комплексу заходів у Тернополі склалась висока динаміка росту середньої заробітної плати – понад 12,3%. Щодо ЖКГ, то міська влада розробила і почала здійснювати реальні кроки, завдяки яким для розвитку галузі, окрім бюджетних коштів, залучатиметься приватний інвестиційний капітал та грантові ресурси ЄБРР.

  За висновком часопису "Коментарі", екологічні, демографічні показники й низька злочинність роблять Тернопіль кращим у Західному регіоні за динамікою розвитку та якістю життя городян.

  Довідка: Рейтинг розвитку міст за 2011 рік, складений "Коментарями", охоплює, крім Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, усі міста, які перевищують за чисельністю населення найменший обласний центр – Ужгород, що нараховує 116,5 тис. жителів. Порівняння відбувалося за 25 показниками – п'ять груп ("демографічна ситуація і безпека життя", "зайнятість і доходи населення", "витрати населення", "витрати міських бюджетів на населення", "розвиток міської інфраструктури") по п'ять критеріїв у кожній.

  Автори рейтингу намагалися врахувати всі найважливіші аспекти розвитку міст. Для порівняння брали дані за 2011 рік, отримані в територіальних підрозділах Держстату, МВС і безпосередньо в меріях. При цьому абсолютні показники (наприклад, у гривнях або квадратних метрах) співвідносилися з кількістю жителів. За кожним із критеріїв містам нараховували бали – від 45 за найкращий показник до 1 за найгірший; згодом бали підсумували, що і дозволило отримати загальний рейтинг.

   Cьогодні: Ср Груд 12, 2018 12:08 am